Španělsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Krásy Andalusie - letecky

Alhambra - lví dvůr II

Tento náš zájezd je zaměřen na poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, ev. Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si zpestříme výlety do zajímavých přírodních oblastí (např. NP Torcal, skála Gibraltar).


 

Program zájezdu

1.den (po): Odlet z Prahy, přílet do Andalusie .
2.den (út): Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. ANTEQUERA – zastávka u unikátní památky – dolmenů na okraji městečka. Prohlídka města CORDOBA, jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek - katedrála/mešita, římský most, židovská čtvrť aj.
3.den (st): Výlet do srdce Andalusie - města GRANADA (UNESCO) - zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem aj.).
4.den (čt): Odjezd brzy ráno na dlouhý výlet za dalšími jedinečnými místy Andalusie . Zastávka v romantickém městečku VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými vyhlídkami. Prohlídka centra města CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády. Na závěr exkurze ve vinařství s ochutnávkou proslulých SHERRY VÍN.
5.den (pá): Pobyt u moře. Pro zájemce půldenní výlet vláčkem (jízdné cca 3,6 Eur jedna cesta) s průvodcem do nedalekého města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
6.den (so): Prohlídka GIBRALTARU - britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Přejezd přes hory do oblasti bílých městeček a návštěva Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí.
7.den (ne): Pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu do Sevilly. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí.
8.den (po): Transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
135-047.10.-14.10.202427 990,-rezervovat

Cena zahrnuje

 • letecká doprava do Andalusie
 • průvodce
 • místní autobus na výlety
 • 7x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6-7x polopenze (dle času letu)

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní výlet do Sevilly - cena 40 Euro (nezahrnuje vstupné a místního průvodce) - nutná rezervace předem v CK nejpozději při doplatku, platba na místě.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: : 680 Kč)
 • vstupné do Alhambry s rezervací (K rezervaci je nutné uvést číslo a celé datum platnosti cestovního dokladu (pasu) a s tímto dokladem pak do Španělska cestovat, jinak je rezervace neplatná. Nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: : 970 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: : 3500 Kč)
 • Výlet do Sevilly - nutná závazná rezervace při přihlášení, platba na místě v Eurech, cca 40 Euro / os.
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Zajímavosti

Andalusie: Flamenco, kastaněty, tklivé kytarové balady, sněhobílé vesničky uhnízděné vysoko v kopcích, býčí ...

Cadiz: Cadiz, jedno z nejstarších měst na světě, ležící na úzkém poloostrově vyčnívajícím do krásného ...

Granada:

Malaga: Malaga je přístavní město v Andalusii, na pobřeží Costa del Sol. Je to hlavní město španělské ...

Sevilla: Sevilla je hlavní město Andalusie a žije zde asi 700 000 obyvatel. Leží ve výšce pouhých 10 ...

Fotografie

Alhambra - lví dvůr IICordobaSpanelsko - Cordoba - 11Spanelsko - Cordoba - 34Spanelsko - Granada - 27alhambra-10alhambra-17alhambra-20alhambra-22alhambra-25alhambra-40alhambra-41antequera-03antequera-06cadiz-11generalife-04generalife-05generalife-06generalife-14Gibraltar-02np-torcal-04np-torcal-09ronda-02ronda-22

Zájezdy - Španělsko

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz